Start DateTitleDescription
Thursday, January 28, 2016 5:00 PMCARSTEN DAHL udstiller sine malerierTobaksgaarden - Kulturhuset i Assens
Saturday, January 30, 2016 11:00 AMÅbning af butik GALLERI - Carsten Sardorf DahlButik GALLERI - Carsten Sardorf Dahl
Wednesday, February 10, 2016 8:00 PMMads Vinding, Carsten Dahl og Margrethe GrarupAmager Bio
Wednesday, February 17, 2016CARSTEN DAHL TRIOHUSET, Aalborg
Thursday, February 18, 2016 3:00 PMCARSTEN DAHL SolokoncertTobaksgaarden - Kulturhuset i Assens
Friday, February 19, 2016 8:00 PMCARSTEN DAHL TRIOGentofte Hovedbibliotek, Hellerup
Saturday, February 20, 2016 9:00 PMCARSTEN DAHL TRIOAmager Bio
Sunday, February 21, 2016 5:00 PMCarsten Dahl Trio, Carsten Dahl, Lennart Ginman, Frands RifbjergÅrhus Jazzselskab, Århus Kunstmuseum
Monday, February 22, 2016 7:30 PMCarsten Dahl SOLOKONCERTVor Frue Kirke, Svendborg
Wednesday, February 24, 2016Mads Vinding, Carsten Dahl og Margrethe GrarupTårbæk Kirke
Friday, February 26, 2016Mads Vinding, Carsten Dahl og Margrethe GrarupAmager Bio
Monday, March 07, 2016Improkursus for højskolens elever samt koncertLøgumkloster Højskole
Saturday, March 12, 2016Debutudstilling Gjethuset Frederiksværk
Saturday, March 12, 2016 2:00 PMFernisering på CARSTEN DAHLs DebutudstillingGjethuset Frederiksværk
Monday, March 14, 2016Solokoncert og foredragBornholm Jazzmusikerforening
Thursday, March 17, 2016Laura Toxværd group feat. guest Carsten DahlJazzhouse
Friday, April 22, 2016Mads Vinding, Carsten Dahl og Margrethe GrarupBallerup
Sunday, April 24, 2016Koncerter i Jylland med Ensemble MidtVestOplyses senere
Saturday, April 30, 2016 7:30 PMENSEMBLE MIDTVEST og Carsten Dahl "Sfærernes musik"DIAMANTEN, København
Thursday, May 26, 2016CARSTEN DAHL SolokoncertHasle Kursuscenter
Saturday, May 28, 2016NATTJAZZ / Carsten Dahl ExperienceBergen, Norge
Monday, June 06, 2016BERGEN FESTSPIL / Palle Mikkelborg groupBergen Festspil
Monday, June 06, 2016 8:00 PMPalle Mikkelborg, Helen Davies, Carsten Dahl og Aye SalomonBergen Festspil
Tuesday, June 07, 2016UrijazzTønsberg, Norge
Wednesday, June 08, 2016Herr NilssenOslo
Thursday, June 09, 2016DrammenDrammen, Norge
Wednesday, July 13, 2016Mads Vinding, Carsten Dahl og Margrethe GrarupÅrhus
Saturday, July 16, 2016CARSTEN DAHL udstiller sine malerierFur Kunstforening
Saturday, July 30, 2016Himmelstorm Festival: GinmanBlachmanDahl TrioTorup
Monday, August 01, 2016CARSTEN DAHL udstiller sine malerierGalleri ØckenLund Frederiksberg
Saturday, August 06, 2016 2:00 PM - 5:00 PMFernisering på CARSTEN DAHLs MaleriudstillingGalleri ØckenLund Frederiksberg
Saturday, September 17, 2016 8:00 PMLONDON JAZZFESTIVALPizza Ekspress
Thursday, September 29, 2016Mads Vinding, Carsten Dahl og Margrethe GrarupPlantagehuset, Thy
Friday, September 30, 2016Mads Vinding, Carsten Dahl og Margrethe GrarupGimsinghoved, Struer
Wednesday, October 26, 2016 8:00 PMCarsten Dahl Trio, 'A good Time': Carsten Dahl, Lennart Ginman, Frands RifbjergGimsinghoved Kulturcenter, Struer