Start DateTitleDescription
Monday, February 29, 2016GALLERI - Carsten Sardorf Dahl. OBS! NYE åbningstiderGALLERI - Carsten Sardorf Dahl
Tuesday, May 17, 2016Udstilling: TraumerierGjethuset, Frederiksvaerk
Saturday, July 16, 2016CARSTEN DAHL udstiller sine malerierFur Kunstforening
Saturday, July 30, 2016Himmelstorm Festival: GinmanBlachmanDahl TrioTorup
Monday, August 01, 2016CARSTEN DAHL udstiller sine malerierGalleri ØckenLund Frederiksberg
Saturday, August 06, 2016 1:00 PM - 4:00 PMFernisering på CARSTEN DAHLs MaleriudstillingGalleri ØckenLund Frederiksberg
Friday, August 12, 2016 9:30 PMCARSTEN DAHL SOLOVerdensKulturCentret, København
Monday, August 15, 2016 11:00 AMÅbning af MarskandiserbutikGALLERI - Carsten Sardorf Dahl
Thursday, August 25, 2016 8:00 PMPalle Mikkelborg, Helen Davies og Carsten DahlGIANT STEPS, Svendborg
Monday, September 05, 2016 7:30 PMSOLOKONCERT og CLINICLøgumkloster Højskole
Sunday, September 11, 2016 7:30 PMCarsten Dahl solo / GRACEGrindsted Kirke
Saturday, September 17, 2016 8:00 PMCARSTEN DAHL EXPERIENCE "Caleidoscopia"VICTORIA, Nasjonal Jazzscene, Oslo
Sunday, September 18, 2016 8:00 PMCARSTEN DAHL EXPERIENCE liveindspilning og koncertTobaksgaarden - Kulturhuset i Assens
Monday, September 19, 2016 8:00 PMCARSTEN DAHL EXPERIENCE "Caleidoscopia"Jazzhus Montmartre København
Friday, September 23, 2016 8:00 PMGJETHUSET i Frederiksværk. JAZZ DAGE. Palle Mikkelborg, Helen Davies og Garsten DahlGjethuset, Frederiksværk
Thursday, September 29, 2016Mads Vinding, Carsten Dahl og Margrethe GrarupPlantagehuset, Thy
Friday, September 30, 2016Mads Vinding, Carsten Dahl og Margrethe GrarupGimsinghoved, Struer
Saturday, October 01, 2016 2:00 PMCARSTEN DAHL Solokoncert VÆRKET, Randers
Saturday, October 01, 2016 2:00 PMCARSTEN DAHL udstiller sine malerierVÆRKET, Randers
Tuesday, October 04, 2016 8:00 PMPalle Mikkelborg, Helen Davies, Carsten Dahl og Aye SolomonAmager Bio
Wednesday, October 26, 2016 8:00 PMCarsten Dahl Trio, 'A good Time': Carsten Dahl, Lennart Ginman, Frands RifbjergGimsinghoved Kulturcenter, Struer
Friday, November 25, 2016 7:00 PMCARSTEN DAHL og JONATHAN SLAATTO Duo KoncertKulturstedet Lindegaarden, Lyngby
Friday, December 16, 2016 3:30 PM - 6:30 PMJakob Dinesen / Carsten Dahl duoJAZZCUP, København
Sunday, March 26, 2017 8:00 PMCarsten Dahl, Daniel Franck, Niclas Campagnol TRIOMusikhuzet, Bornholm
Saturday, April 01, 2017 8:00 PMPalle Mikkelborg, Carsten Dahl, Helen Davies "BUDDHAs Bajadser"Tobaksgården - Kulturhuset i Assens
Wednesday, July 12, 2017 11:00 PMCARSTEN DAHL SolokoncertÅrhus Domkirke