Start DateTitleDescription
Sunday, March 12, 2017 12:00 PMKONCERT og åbning af udstilling af malerierRestaurant Tinggården, Asserbo
Wednesday, March 22, 2017 8:00 PMCARSTEN DAHL EXPERIENCEEsbjerg Konservatorium
Thursday, March 23, 2017 8:00 PMCARSTEN DAHL EXPERIENCECopenhagen Jazzhouse
Friday, March 24, 2017MARGRETHE GRARUP, CARSTEN DAHL, MADS VINDINGNORGE turné
Saturday, March 25, 2017MARGRETHE GRARUP, CARSTEN DAHL, MADS VINDINGNORGE turné
Sunday, March 26, 2017MARGRETHE GRARUP, CARSTEN DAHL, MADS VINDINGNORGE turné
Thursday, March 30, 2017 8:00 PMCARSTEN DAHL original TRIO feat. Lennart Ginman og Frands RifbjergJazzhus Montmartre København
Friday, March 31, 2017 8:00 PMCARSTEN DAHL original TRIO feat. Lennart Ginman og Frands RifbjergJazzhus Montmartre København
Saturday, April 8, 2017Åbningskoncert ifm udstilling af nye malerierSkagen Kulturhus
Saturday, April 8, 2017Udstilling af nye malerierSkagen Kulturhus
Saturday, April 22, 2017 9:00 PMPalle Mikkelborg, Helen Davies, Carsten DahlTobaksgaarden, Assens
Wednesday, April 26, 2017CARSTEN DAHL SOLOKONCERTBarcelona, Spain
Thursday, April 27, 2017CARSTEN DAHL SOLOKONCERTAlmeria, Spain
Friday, April 28, 2017 8:00 PMPalle Mikkelborg, Helen Davies, Carsten Dahl, Ayi SolomonMagasinet, Odense
Saturday, April 29, 2017 8:00 PMCARSTEN DAHL EXPERIENCESOOD JAZZ Festival, Norge
Thursday, May 18, 2017 7:30 PMCARSTEN DAHL & ENSEMBLE MIDTVESTFOLKETS HUS, Struer
Friday, May 26, 2017 8:00 PMBLACHMAN med gæsterDR KONCERTHUSET
Saturday, June 24, 2017ISEN SMELTER, Dance performanceUniversity of Cambridge
Sunday, June 25, 2017ISEN SMELTER, Dance performanceUniversity of Cambridge
Monday, June 26, 2017ISEN SMELTER, Dance performanceUniversity of Cambridge
Thursday, June 29, 2017 7:30 PMCARSTEN DAHL SOLOKONCERT og udstilling af udvalgte billederLøgumkloster Højskole
Thursday, July 20, 2017 8:00 PMCARSTEN DAHL EXPERIENCESUN SHIP, Århus
Friday, July 21, 2017 8:00 PMTORHILD OSTAD & CARSTEN DAHL duoMOLDE JAZZFESTIVAL
Wednesday, August 2, 2017 8:00 PMCARSTEN DAHL EXPERIENCEMejeriet i Torup
Thursday, August 3, 2017 8:00 PMCARSTEN DAHL EXPERIENCEATLAS, Århus
Friday, August 4, 2017 5:00 PMCARSTEN DAHL EXPERIENCEYSTAD Jazzfestival
Saturday, August 5, 2017 8:00 PMCARSTEN DAHL EXPERIENCETobaksgaarden, Assens
Sunday, August 6, 2017 3:00 PMCARSTEN DAHL EXPERIENCESAFTSTATIONEN, Møn
Friday, September 1, 2017 2:00 PMCarsten Dahl udstiller sine malerierGalleri ØckenLund
Friday, September 15, 2017 8:00 PMGINMAN/BLACHMAN/DAHL feat Fredrik LundinVÆRKET, Randers
Friday, October 13, 2017 7:30 PMPalle Mikkelborg, Helen Davies, Carsten DahlVOR FRUE KIRKE, Svendborg
Monday, October 16, 2017Palle Mikkelborg, Helen Davies, Carsten Dahl TRIOTVERSTED JAZZY DAYS / JAZZFESTIVAL
Friday, October 20, 2017 8:00 PMCARSTEN DAHL 50 years celebrationconcert 2017Amager Bio
Thursday, November 9, 2017 8:00 PMGINMAN/BLACHMAN/DAHL feat PALLE MIKKELBORG og Fredrik LundinJazzhus Montmartre København
Friday, November 10, 2017 8:00 PMGINMAN/BLACHMAN/DAHL feat PALLE MIKKELBORG og Fredrik LundinJazzhus Montmartre København
Saturday, November 11, 2017 8:00 PMGINMAN/BLACHMAN/DAHL feat PALLE MIKKELBORG og Fredrik LundinJazzhus Montmartre København